Blefaroplastyka - korekta opadających powiek

Home Blefaroplastyka

Co musisz wiedzieć o Blefaroplastyce?

Blefaroplastyka to zabieg chirurgii estetycznej, który daje możliwość skorygowania „opadających powiek” zarówno górnych jak i dolnych. Operacja obwisłości skóry powiek jest postępowaniem chirurgicznym mającym na celu odmłodzenie okolicy oka poprzez usunięcie nadmiaru skóry i w niektórych przypadkach usunięcie tzw. „przepuklin tłuszczowych”. Korekcja powiek nie usunie tzw. “kurzych łapek “, nie zmniejszy ciemnych sińców pod oczami ani nie podniesie brwi. Operacja powiek nie zatrzyma procesu starzenia. Zabieg ten ma jedynie na celu zmniejszenie wyglądu luźnej skóry w okolicy.

Zanim lekarz zakwalifikuje Cię do tego zabiegu przeprowadzi szczegółowy wywiad i zleci badania krwi.

W skład tych podstawowych badań wchodzą:

  • – morfologia z rozmazem,
  • – czynniki krzepnięcia krwi (APTT,INR),

Lekarz ma obowiązek, a przede wszystkim chęci wyjaśnić Pacjentowi jak będzie przebiegał zabieg blefaroplastyki i na jakie efekty może liczyć. Dodatkowo, lekarz opowie również o ewentualnych powikłaniach po zabiegu.

Na około tydzień przed zabiegiem zalecamy nie przyjmować aspiryny ani żadnych leków, które mogą mieć wpływ na krzepliwość krwi.

Jak wygląda sam zabieg?

Zabieg blefaroplastyki na powiece górnej przeprowadza się przez wycięcie nadmiaru skóry, skorygowaniu ewentualnych przepuklin tłuszczowych. Cięcie poprowadzone jest w naturalnym załamku skory tak by blizna była jak najmniej widoczna po wygojeniu. Usunięcie szwów następuje po 7-10 dniach od zabiegu.

Blefaroplastyka - zadbaj o swoje powieki

Nadaj efekt odmłodzenia swojej skórze

Przeciwwskazania

  • aktywne infekcje wirusowe lub bakteryjne,
  • złe wyniki badań,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • tendencje do tworzenia bliznowców,
  • choroby nowotworowe,
  • choroby psychiczne.

Po operacji wskazane jest stosowanie chłodzących okładów na oczy i ich okolicę.

Dobrze byłoby gdyby po zabiegu Pacjent mógł pozostać w domu i nie był aktywny towarzysko ani zawodowo. Zalecany jest całkowity odpoczynek. Rekonwalescencja po zabiegu plastyki powiek górnych 7 dni po dolnych 10-14 dni.

Sprawdź całą ofertę