Home Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna

Leczenie zachowawcze w dysfunkcji miednicy: m.in nietrzymanie moczu, gazów, parcia naglące, zaparcia, gazy pochwowe, obniżenie narządów, bolesne współżycie, bolesne miesiączkowanie, terapia żylaków sromu i odbytu, przygotowanie do ciąży, przygotowanie do operacji ginekologicznych, urologicznych oraz rehabilitacja pooperacyjna. Ocena pracy i wydolności mięśni dna miednicy. Badanie przezpochwowe lub/i przezodbytnicze za zgodą pacjentki.

Fizjoterapia uroginekologiczna jest dla kobiet w każdym wieku, by przywrócić im radość i komfort życia!

Celem terapii uroginekologicznej jest poprawa siły i funkcji mięśni dna miednicy, funkcji narządów, oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych w obszarze miednicy.

Fizjoterapia uroginekologiczna w ciąży 60min

Opieka i profilaktyka przedporodowa, przygotowanie do porodu drogami natury, cięcia cesarskiego, terapia rozejścia mięśni prostych brzucha, ból spojenia łonowego, ból kości ogonowej, ból kości krzyżowej, ból kręgosłupa. Terapia żylaków sromu/odbytu. Ocena pracy i wydolności mięśni dna miednicy- Badanie przezpochwowe lub/i przezodbytnicze za zgodą pacjentki *Jeśli wystąpi potrzeba aplikacji kinesiotapingu.

Fizjoterapia uroginekologiczna po porodzie 60min

Na wizytę możesz umówić się jeszcze w czasie połogu!! Kontrola postawy ciała, oddechu, pracy i wydolności mięśni brzucha, terapia rany/blizny po epizjotomii lub cesarskim cięciu, ocena pracy i wydolności mięśni dna miednicy. Badanie przezpochwowe lub/i przezodbytnicze za zgodą pacjentki. Terapia żylaków sromu/odbytu. Profilaktyka poporodowa.

Profilaktyka poporodowa

Masaż w ciąży 60min

Masaż łagodzi wiele dolegliwości ciążowych takich jak bóle czy obrzęki. Miejsce i intensywność dobierane jest do indywidualnych potrzeb pacjentki. Wykonywany jest z użyciem naturalnych olejków, które nie powodują alergii. Masaż wykonywany jest od II trymestru ciąży za zgodą lekarza prowadzącego.

Kinesiotaping w ciąży/po porodzie/blizny

To metoda terapii, w której stosuje się elastyczne taśmy klejące do poprawy funkcji mięśni, stawów, tkanek miękkich. KT w ciąży unosi skórę i powięź przez co zwiększa przestrzeń między tkankami, rozluźnia je, zmniejsza odczucia bólowe, wspomaga odprowadzanie limfy przy zastojach i obrzękach. Pozwala ustabilizować układ więzadłowy i rozluźnić napięte mięśnie. Po porodzie KT stosuje się na bliznę po cc, rozejście mięśni prostych brzucha, limfatycznie lub przy nawałach pokarmowych tj. pomaga odblokować kanaliki mlekowe.

Pessaroterapia (do usługi należy doliczyć cenę wybranego pessara)

Wykorzystanie dopochwowych urządzeń tj pessarów o różnej wielkości i kształcie do leczenia zaburzeń statyki narządów rodnych tj wsparcie obniżeń oraz wypadających narządów. Wsparcie lecenia nietrzymania moczu. Profilaktyka dla każdej aktywnej kobiety.

Sprawdź całą ofertę