Jak pielęgnować skórę szyi i dekoltu

Blog Czasu Kropla Dekolt

Podczas codziennej pielęgnacji zwykle skupiamy się tylko na twarzy. Widzimy to także w gabinecie, podczas konsultacji pacjentki chcą rozmawiać o poprawie wyglądu twarzy. Niejednokrotnie też obserwujemy zadbaną skórę na twarzy, która wyraźnie odcina się od szyi i dekoltu. To nie wygląda dobrze. Jak zatem prawidłowo dbać o skórę twarzy? Nieustannie powtarzamy: twarz kończy się na biuście. Dowiedz się na co zwrócić uwagę i jak pielęgnować skórę, by zachować młody wygląd na naprawdę całej twarzy.

Skóra szyi i dekoltu – jak o nią zadbać?

Mówi się, że gdy chcesz ocenić wiek kobiety – spójrz na jej szyję czy dłonie. Wiedz, że skóra szyi i dekoltu jest cienka i delikatna. Ma bardzo małą ilość gruczołów łojowych. Starzeje się szybciej niż skóra na twarzy.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka rad jak pielęgnować skórę szyi i dekoltu.

Przede wszystkim nie zapominaj o szyi i dekolcie w codziennej pielęgnacji i traktuj te okolice tak samo jak twarz:

  • oczyszczaj
  • tonizuj, gdy zachodzi taka potrzeba po oczyszczaniu
  • działaj antyoksydacyjnie
  • nawilżaj
  • odżywiaj
  • bardzo ważne – zawsze nakładaj SPF!
  • wprowadź rytuał masażu – twoja skóra Ci za to podziękuje – w codziennej domowej pielęgnacji możesz użyć rollera, za pomocą którego wprowadzisz swój ulubiony krem. Zwiększysz wchłanianie produktu, pobudzisz krążenie, zastymulujesz skórę.

Blog dekolt

W naszym Gabinecie znajdziesz odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne na twarz, które poprawią takżewygląd i jakość skóry na szyi i dekolcie. Niemniej jednak, zacznij od podstaw. Bez odpowiedniej, codziennej pielęgnacji nie utrzymasz jej w dobrej kondycji przez dłuższy czas.

Nie wiesz od czego zacząć? Napisz do nas, umów się na konsultację. Pomożemy nie tylko w wyborze odpowiedniego zabiegu, ale także w doborze domowej pielęgnacji – dopasowanej do indywidualnych potrzeb Twojej skóry.

Czasu Kropla – kosmetologia w Łodzi – dla zdrowej, zadbanej skóry.

Autor: